Ana Sayfa / Genel / Avrasya Tüneli geçiş ücreti 17 lira

Avrasya Tüneli geçiş ücreti 17 lira

Avrasya tünelinden arabaların geçiş ücreti 17 lira olarak belirlendi. 20 Aralık Avrasya Tüneli tüm teknik özellikleri ve günlük geçecek araç sayısı. Arabalar Avrasya Tüneli’nden 17 lira ödeyerek geçecek. 

Avrasya Tüneli’nin uzunluğu ve geçiş ücreti bilgileri. İstanbul’da 20 Aralık’ta Avrasya Tüneli açılıyor. Avrasya Tüneli’nin ismi ise henüz bilinmiyor bakalım ne olacak. Avrasya Tüneli için ankette Atatürk ismi öne çıktı. 14.6 kilometre uzunluğundaki proje sayesinde Kazlıçeşme-Göztepe arasında yoğun trafikte 100 dakikada alınan yol 15 dakikaya inecek. Raylı sisteme sahip Marmaray’ın aksine Avrasya Tüneli’nden Otomobiller geçecek. Günde 120 bin aracın geçiş yapacağı hesaplanırken, geçiş ücreti 17 TL olacak. Günlük ortalama 2 bin 500 mühendis, teknik eleman ve işçinin çalıştığı tünelin yüzde 99’u tamamlandı. Her iki yakanın da bağlantı yollarında trafik işaretleri, sinyalizasyon çalışmaları tamamlandı. Aydınlatma takılırken, sesi azaltan, buzlanmayı ve erimeyi önleyen asfalt kullanıldı.

AVRASYA TÜNELİ GEÇİŞ ZAMANI 5

YENİ AÇILACAK AVRASYA TÜNELİ’NDEN GEÇİŞ SÜRESİ SADECE 5 DAKİKA. Geçen ekim ayında ilk otomobil geçişini test eden ise Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan oldu. Erdoğan kendi kullandığı makam aracıyla Avrupa’dan Asya’ya 5 dakikada geçti. Erdoğan’a Başbakan Binali Yıldırım da eşlik etmişti.

avrasya tüneli teknik özellikleri ve maliyeti
-Asya girişi Harem’de, Avrupa yakası girişi ise Çatladıkapı’da yer alacak.
-Tünel, ileri teknolojisiyle güvenli ve konforlu yolculuk imkanı sağlayacak. -Modern aydınlatma, havalandırma ve düşük eğilimli yolla konfor artacak.
-Tünelinde her katta iki şeritten tek yönlü geçiş sağlanacak. -Sis ve buzlanma durumunda kesintisiz yolculuk olacak.
-Karayolu ağını tamamlayan anahtar bağlantı ve İstanbul’daki mevcut havaalanları arasında en hızlı ulaşım olanağı olacak.
-Trafik yoğunluğu azalacak ve egzoz emisyon oranı azalacak.
-Tarihi yarımadanın doğusunda trafik azalacak.
-Boğaziçi, Galata ve Unkapanı köprülerinin trafiği rahatlayacak.
-Yapısı İstanbul siluetine zarar vermeyecek.
-7 gün 24 saat hizmet verecek.
-Sadece minibüs ve otomobiller kullanabilecek.
-OGS ve HGS ile ödeme yapılacak. Yolcular için ek ücret yok.
-Her 100 metrede bir yer alan acil durum telefonları, kamu anons sistemi, radyo anonsu ve GSM alt yapısı sayesinde yolculuk esnasında kesintisiz bir iletişim imkânı sağlanacak ve acil durumlarda bilgi akışı kesilmeyecek.
-Tünel girişlerinde ve içinde 7/24 görev yapan İlk Müdahale Ekipleri olaylara hemen müdahale edecek.
-Tünel, 7.5 büyüklüğündeki bir depreme göre tasarlandı. Boğaz altında inşa edilen sistem, İstanbul’da 500 yılda bir olacak en büyük depremde hiç hasarsız hizmete devam edebilecek.
-2 bin 500 yılda bir olma olasılığı bulunan depremde ise küçük bakımlarla hizmete açılabilecek şekilde inşa ediliyor.

İlginizi Çekebilir

Beşiktaş’ta Santos kovuldu

Beşiktaş teknik direktöre Santos’un görevine son verildi. Teknik Direktör Fernando Santos’la yollarımızı ayırmış bulunmaktayız. Santos’a …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sınırsız Hosting