Ana Sayfa / Kime Ait / Banvit Brezilyalı oldu

Banvit Brezilyalı oldu

Banvit kime ait, kime satıldı ve satış fiyatı bilgileri. Beyaz et sektörü ve Banvit’in sektördeki yeri. Banvit merkezi nerede ve kaç kişi çalışıyor, Banvit tavukları sağlıklı mı soruları. Türk gıda şirketi Banvit’in yüzde 79.48 hissesinin 915 milyon TL’ye Brezilya merkezli BRF’ye satışına dair sözleşme imzalandı.

Piliç ve tavukçuluk sektöründe büyük satış Banvit. Banvit’i Brezilyalı şirket satın aldı. Banvit’in satışı. Banvit Bandırma Sanayii toplam ödenmiş sermayesinin yaklaşık yüzde 79.48’ini oluşturan hisseleri Brezilya merkezli tavuk üreticisi BRF S.A.’nın bağlı ortaklığı BRF GmbH’ya 915.06 milyon TL’ye satışı için hisse satış sözleşmesi imzalandığını açıkladı.

BANVİT SAHİPLERİ KİMDİ?

Türkiye ekonomisi Banvit’in satışıyla hareketlendi. Ybancılar tavukçuluk sektörüne yatırım yapıyor. Şirketten yapılan açıklamada, sözleşmenin imzalanmasını takiben BRF ile Katar merkezli Qatar Investment Authority iştiraki olan Qatar Holding LLC arasında, yüzde 60’ı BRF, yüzde 40 ise Qatar Holding’de bulunmak kaydıyla yeni bir ortaklık oluşturulacağı, yeni ortaklığın kurulması ile birlikte sözleşme tahtında alıcının tüm haklarını devralacağı, işlemin kapanışı ile birlikte yeni ortaklığın, şirketin paylarının yüzde 79.48’inin sahibi olacağı belirtildi.

Açıklamada sözleşmede toplam satın alma bedelinin hisse başına 11.51 TL olmak üzere toplam 915.06 milyon TL olarak belirlendiği ancak hisse devrinin yapılacağı tarih itibariyle düzenlenecek ara bilanço ve gelir tablosu çerçevesinde belirlenecek olan net borçluluk durumu, işletme sermayesi, FAVÖK ve ilgili tarihteki ABD Doları/Türk Lirası döviz kuruna dayalı olarak gerçekleştirilecek fiyat uyarlamalarına tabi olarak azalabilecek veya artabileceği belirtildi.

Açıklamada ayrıca sözleşmede belirtilen koşulların gerçekleşmesini müteakip hisse devir işlemi tamamlandıktan sonra yeni ortaklık bakımından “pay alım teklifi” yükümlülüğü ortaya çıkacağı da belirtildi.

49 YILLIK ŞİRKET
1968 yılından beri faaliyet gösteren Banvit, Türk kanatlı sektörünün lideri konumunda bulunuyor.

İlginizi Çekebilir

Elazığ göçük olan maden kime ait?

Elazığ krom madeni göçük toprak atında kalan işçilerin isimleri. Elazığ göçük meydana gelen krom madeni …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sınırsız Hosting