Ana Sayfa / Yaşam / Cem Özdemir’e Ermeni Mkhitar Gosh ödülü
CEM ÖZDEMİR

Cem Özdemir’e Ermeni Mkhitar Gosh ödülü

Alman Yeşiller Partisi Eş Başkanı Cem Özdemir Türk düşmanlığı yapmasının ödüllerini toplamaya devam ediyor. Ermenistan, Cem Özdemir’e en üst ödül olan Mkhitar Gosh nişanı taktı. Cem Özdemir’in gönüllü Ermeni savunucusu olduğu da zaten biliniyor. Türkiye düşmanı Cem Özdemir, Ermenistan Cumhurbaşkanı Sarkisyan tarafından Mkhitar Gosh madalyasıyla ödüllendirildi.

Ermeniler Türk asıllı Cem Özdemir’i madalya ile ödüllendirdi. Almanya’da Türk düşmanlığının simge ismi olma yolunda hızla ilerleyen ve Türk ve Müslüman kindarlığı ile öne çıkan V-Cem Özdemir’in çabaları Ermeni diyasporasını mutlu etti. Ermenistan Cumhurbaşkanı Serj Sarkisyan, Türkiye aleyhtarı isimlerin başında gelen Alman Yeşiller Partisi Eş Başkanı Cem Özdemir’i Mkhitar Gosh Madalyası ile taltif etti.

Ermeni basınında çıkan haberlerde, Özdemir’in, 1915 olaylarına ilişkin Ermeni iddialarını “soykırım” olarak niteleyen tasarının Almanya federal meclisinde kabul edilmesi için harcadığı çabalardan dolayı Mkhitar Gosh Madalyası’na layık görüldüğü belirtildi.

Bundestag üyesi Özdemir, söz konusu tasarının geçen yıl Alman meclisinde kabul edilmesi için yoğun çaba sarf etmişti. Türkiye karşıtı Yeşiller Partisi’nin Eş Başkanı Özdemir, tasarının parlamentodaki görüşmelerine yakasına Ermeni rozeti takarak katılmıştı.

İlginizi Çekebilir

Almanya Mehmet’i arıyor

Dortmund kentinde bir Türk katliam yaptı polis kaçan Mehmet Ö.yü arıyor. Almanya, korkunç Türk Mehmet’i …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sınırsız Hosting