Ana Sayfa / Manşet / Diplomat yapılan kedi

Diplomat yapılan kedi

Kedi diplomat olarak atandı görevi de fare avcılığı. Ürdün’de İngiliz elçiliğinde bir kedi diplomatik dokunulmazlık kazandı ve büyükelçilik çalışanı olarak atandı. İngilizler kediye diplomatlık verdi. İngiltere’nin Ürdün Büyükelçiliği’nde yaşayan kedi “fare avcılığı” görevine atandı. İngiltere’nin Ürdün Büyükelçiliği bir kediyi diplomat olarak fare avcılığı görevine atadı.

İngiltere, kedilere diplomatlık veriyor. Hem İngiltere’de hem de İngiliz elçiliklerinde kediler fare avcısı olarak diplomatik görev alıyor. Ekim ayında Amman’da bir hayvan barınağından alınan ve Abdounlu Lawrence adı verilen kedi, İngiltere’nin ilk diplomat kedisi olma özelliği taşıyor. Abdoun, Ürdün’ün başkenti Amman’daki bir bölge.Ürdün’deki bir hayvan koruma derneğinden alınan Lawrence, İngiltere’nin Ürdün Büyükelçisi Edward Oakden’a teslim edildi.

KEDİYE DİPLOMATLIK GÖREVİ
Sosyal medyada oldukça ünlü olan Lawrence’ın yaklaşık 7 bin takipçisi var. Amman Büyükelçi yardımcısı Laura Dauban, “Lawrence fare avcılığı görevinin yanı sıra Twittter’daki takipçileriyle ilgileniyor ve takipçilerine Ürdün’deki büyükelçiliğimizi farklı bir bakış açısıyla göstermemize yardımcı oluyor. İngiliz turistlerin Ürdün’e gelip ülkeyi ziyaret etmelerini istiyoruz, burası huzurlu ve müreffeh bir ülke” dedi.

BAŞBAKANLIK KEDİLERİ

İngiltere Başbakanlık Konutu’nda 1924’ten beri fareleri yakalaması için kedi besleniyor. Kedilerin masrafı devlet tarafından karşılanıyor. Şu anda da Palmerston adlı kedi bu görevi sürdürüyor. 1973-88 yılları arasında başbakanlık konutunda fare avcısı olarak görev yapan Wilberforce en uzun süre bu ünvanı taşıyan kedi. Wilberforce bu sürede 4 farklı başbakan gördü.

İlginizi Çekebilir

Burdur diyaliz skandalı

Burdur’da diyaliz hastalarına ne oldu, Burdur devlet hastanesi diyaliz skandalı ne ne oldu sorusu. Burdur …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sınırsız Hosting