Ana Sayfa / Manşet / En yüksek promosyon veren banka (Emekliye)

En yüksek promosyon veren banka (Emekliye)

Emekliye en yüksek veren banka ve bankaların emekli promosyon miktarları değişiyor. Hükümetin açıkladığı taban emekli maaşı banka promosyonu karşısında bankalar daha çok emekli çekebilmek için promosyon tutarlarını da yükseltiyor. Türkiye’de emekli maaşına en yüksek promosyon veren bankaları sizleri için araştırdık. 

Emekliler kendilerine en yüksek banka promosyonu verecek banka şubelerini araştırmaya başladı bile. Bankalar daha çok emekliyi kendi müşterileri yapmak için açıklanan emekli aylığına promosyon miktarlarına yeni eklemeler yaparak en cazip banka olmaya çalışıyor. Bankalar emeklilere promosyonda rakamı yüksek tutarak emeklilerin 3 yıl boyunca kendilerinden emekli maaşı almasını sağlamak aynı zamanda emeklilerin kendi şubelerinden kredi çekmelerini cazip hale getirmeye çalışıyor.

EMEKLİYE 600-900 LİRA PROMOSYON VEREN BANKA HANGİSİ?

Birçok banka emekli maaşına promosyonda taban tutarı yükseltme eğiliminde. Denizbank, halk Bankası. Ziraat bankası, Garanti Bankası gibi daha bir çok banka emekli maaşına promosyonda çıtayı yükseltmeyi çalışıyor. nitekim çalışma bakanı Müezzinoğlu da bu çalışmaların varlığını kabul etti. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, emeklilere verilecek promosyon ile ilgili açıklamalarda bulundu. Bakan Müezzinoğlu, “Ne yazık ki her olumlu, her güzel adımın nerede bir eksiğini, kusurunu buluruz diye bir anlayış var. Çok net Başbakanımız söyledi, şimdi ben de çok net söylüyorum. Emekli Sandığından emekli maşı alan her dosya, muhatap olduğu karşılığındaki rakamı mutlaka alacaktır. Emeklilerimiz bu rakamı hangi bankadan almak istiyorlarsa o bankadan alacaktır” dedi.

“Hiçbir emeklimizi mağdur etmeyiz”
Hiçbir emeklinin mağdur edilmeyeceğini sözlerine ekleyen Bakan Müezzinoğlu, “Dolayısıyla hiçbir emeklimiz bu anlamda ben promosyon hakkımı alamıyorum demeyecek. Böyle bir fırsatı, imkanı dedikodu yapmak isteyenlere vermeyiz, hiçbir emeklimizi mağdur etmeyiz. Bizim dosyamızda kaç tane emekli varsa, her emeklimiz mutlaka promosyonunu alacaktır. Şayet farklı bankalar şuanda verdiğimiz rakamların üzerinde bir rakam vermeyi önerirse emeklimizin tercihi de var. Zaman zaman medyada biz bu çalışmaları yaparken rakamları 600, 900 bir maaş gibi söyleyenler oldu. Bunun gibi fırsatları kim yakalıyorsa o bankalara gitsin, o bankalardan o rakamı alabilsin. Dolayısıyla bu bir tabandır. Bunun altında olmayacak. Bu rakamı kabul eden tüm emeklilerimize Bankalar Birliğinin üyesi bankalar bu rakamları verecek” şeklinde konuştu.

İlginizi Çekebilir

Reisi için 1 günlük milli yas

Türkiye ölen İran Cumhurbaşkanı için 1 gülük milli yas ilan etti. mili yas nedir neden …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sınırsız Hosting