Ana Sayfa / Manşet / Erdoğan’a gizemli telefon

Erdoğan’a gizemli telefon

Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşurken telefon geldi ve konuşmasını yarıda bıraktı. Herkes Cumhurbaşkanı Erdoğan kiminle konuştu diye soruluyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Haliç Kongre Merkezi’nde düzenlenen Hak-İş 6. Uluslararası Kadın Buluşması’na katıldı. Erdoğan, bir ara gelen bir telefon üzerine 15 dakikalığına salonu terk etti.

Erdoğan’ı konuşma böldüren telefon kimden geldi? Erdoğan’ın gizemli konuşması. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan eşi Emine Erdoğan ile birlikte HAK-İŞ’in düzenlediği “6. Uluslararası Kadın Emeği Buluşması”na katıldı. Haliç Kongre Merkezi’ndeki program sırasında Cumhurbaşkanı Erdoğan, telefon gelmesi üzerine salondan ayrıldı.  Erdoğan, telefon ile konuşarak dışarı çıkarken HAK-İŞ Başkanı Mahmut Arslan kürsüdeki konuşmasını sürdürdü. Erdoğan yaklaşık 15 dakika sonra salona geri döndü.

Burada daha sonra kürsüye gelen Cumhurbaşkanı Erdoğan gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. Erdoğan  “Kadınların kıyafetleriyle değil tıpkı erkekler gibi kafalarının içindeki fikirle değerlendirilmesi
gerektiğini söyledik. Bunun için siyasi hayatımızın hiçbir döneminde hiçbir ayrımla uğraşmadık. Başı açık-başı kapalı ayrımı asla yapmadık. Tam tersine böyle davrananların karşısına dikildik” dedi.

“VATANDAŞLARIMIN ARASINDA ASLA BİR AYRIMI KABULLENEMEM”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Eğer bir barış devletini konuşuyorsak, eğer özgürlüklerin egemen olduğu bir devleti konuşuyorsak, o zaman bu ülkede, kimse kusura bakmasın, herkes istediği gibi giyinir, kimse buna müdahale edemez, istediği gibi inancını yaşar, kimse buna müdahale edemez. Kökenine, inancına, mezhebine, meşrebine, cinsiyetine, şekline şemaline bakılmaksızın bu ülkenin vatandaşlarının tamamı da birinci sınıf hizmete layıktır. Olayın aslı budur. Ben Türkiye Cumhuriyeti’nin Cumhurbaşkanı olarak vatandaşlarımın arasında asla bir
ayrımı kabullenemem. Gereği neyse onu da yaparım. Şayet bunu kabullenemeyen varsa, öyle iki yüzlülükle, riyakarlıkla, alavere dalavereyle değil, mertçe, yiğitçe çıksın ortaya, söylesin fikrini” diye konuştu.

“İKİ KESİME ÇOK GÜVENİYORUM; BİRİSİ GENÇLERİMİZ, DİĞERİ KADINLARIMIZ”

Referanduma değinin Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Müsterih olun, rahat olun, devletin ve siyasetin özellikle zayıf şekilde inşa edilmiş yapısı içinden kendilerine gizli iktidar gücü devşirenlerin inşallah sonu geliyor. Eski Türkiye özlemiyle yanıp tutuşanlara, milletimiz ben inanıyorum ki 16 Nisan’da nihai tokadını vuracak, son sözünü söyleyecektir. Bu konuda iki kesime çok güveniyorum; birisi gençlerimiz, diğeri kadınlarımız” şeklinde konuştu.

“ÜLKEMİZE SIÇRAMA YAPTIRTALIM İSTİYORUZ”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Şu anda Cumhurbaşkanıyım, 2019’un Ağustos’una kadar Cumhurbaşkanıyım. Hükümet 2019’un Kasım’ına kadar zaten hükümet. Şu anda bu süreç bu şekilde zaten devam edecek. Bizim bazı şeyler için telaşımız yok ama biz bir sistem değişikliğiyle ülkemize sıçrama yaptırtalım istiyoruz. Biz şu 14 sene içerisinde ne tür engellerle karşılaştığımızı gayet iyi biliyoruz. Ama diğerlerinin böyle bir durumu oldu mu? Yok. Onların dikili ağacı yok bu ülkede. Onlar çukur eşmekle meşgul, onlar yer altına konaklama yerleri yapmakla meşgul, onlar Hakkari’ye gidip başkalarının paçavralarıyla miting yapmakla meşgul, biz ise bayrağımızla yürümekle meşgulüz” ifadesini kullandı.

İlginizi Çekebilir

Papua Yeni Gine heyelan faciası

Papua yeni Gine’de 2 binden fazla insan toprak altında tarihin en büyük heyelan faciası yaşanıyor. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sınırsız Hosting