Ana Sayfa / Yaşam / GEM TV kimin, hangi ülkenin
GEM TV KİMİN

GEM TV kimin, hangi ülkenin

GEM TV sahibi kim ve hangi ülkeye yayın yapıyor bilgileri. İstanbul’da öldürülen GEM TV sahibi İran asıllı İngiliz vatandaşı kim ve neden öldürüldü sorusu. İstanbul’da prodüksiyon ve eğlence şirketi GEM TV’nin sahibi İran uyruklu İngiliz vatandaşı Saeel Karimian ve yanındaki Kuveytli iş ortağı Maslak’ta öldürüldü. Araca kurşun yağdıran saldırganların kullandığı cip ise ateşe verilmiş olarak bulundu. Cinayet haberini yabancı ajanslar da geçti.

GEM TV kime ait hangi ülkenin kanalı sorusu. Gem TV’nin sahibinin öldürülmesi. Reuters, Karimian’ın geçen yıl İran’da gıyabında yargılandığını, 6 yıl hapis cezasına çarptırıldığını duyurdu. GEM TV’in facebook sayfasından yapılan açıklamada Karimian’ın öldüğü doğrulandı, ölüme ilişkin ayrıntıya yer verilmedi. AFP haber ajansı, uyduyla yayın yapan eğlence kanallarının İran hükümeti tarafından Batılıların kültürel saldırısı olarak görülmesi nedeniyle suikast haberine İran basınında fazla yer verilmediğini yazdı. Kuvetyli işadamı El Muhtari’nin cenazesi Adli Tıp’tan alındı.
Olay, saat 20.15 sıralarında Maslak’ta meydana geldi. İran uyruklu İngiltere vatandaşı Saeel Karimian’ın aracı seyir halindeyken başka bir araçla önü kesildi. Otomobilden inen iki kişi peş peşe ateş etti. GEM TV isimli eğlence ve dizi şirketi sahibi Saeel Karimian ve yanındaki Kuveytli iş ortağı olay yerinde hayatını kaybetti. Asayiş şube cinayet masası dedektifleri, Türk dizilerinin Ortadoğu’da satış hakkını elinde bulunduran GEM TV’nin sahibinin öldürülmesiyle ilgili görgü tanıklarının ifadesine başvurdu. Saldırganların çarşaflı oldukları belirlendi. Ekipler, çevredeki güvenlik kamera görüntülerini topladı. Saldırganlara ait cip Kemerburgaz yolunda ateşe verilmiş olarak yanarken bulundu.

YAKINLARI GÖZ YAŞI DÖKTÜ

Haberi alan yakınları ise kısa sürede olay yerine geldi. Gördükleri manzara karşısında şoke olan üç kadın göz yaşlarına hakim olamadı. Polis, olayın aydınlatılması için çevrede bulunan güvenlik kamerasına ait kayıtları incelemeye aldı. Öte yandan, aynı caddeden geçen Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, olay yerinde durarak yetkililerden bilgi aldı. Genç, aldığı ilk bilgilere göre olayın alacak, verecek meselesinden kaynaklandığını belirtti.

AFP haber ajansı, uyduyla yayın yapan eğlence kanallarının İran hükümeti tarafından Batılıların kültürel saldırısı olarak görülmesi nedeniyle suikast haberine İran basınında fazla yer verilmediğini yazdı. Ajans, İranlı aşırı muhafazakâr medya kuruluşlarının Karimian’ın geçmişte ‘Halkın Mücahitleri Örgütü’ne üye olduğu iddiasına yer verdi.
6 YIL HAPİS CEZASI ALMIŞ

Reuters haber ajansı ise Karimian’ın geçen sene İran’da gıyabında yargılandığını ve 6 yıl hapis cezasına çarptırıldığını duyurdu. Haberde, Karimian’ın ‘ulusal güvenliğe aykırı eylem’ ve ‘devlete karşı propaganda’ yapmakla suçlandığı belirtildi.

GEM TV’nin Facebook sayfasına yayınlanan açıklamada, Karimian’ın öldüğü doğrulanırken, ölüme ilişkin ayrıntıya yer verilmedi.

KUVEYTLİ ORTAĞININ CENAZESİ ALINDI

İran uyruklu İngiliz vatandaşı Saeed Karimian ve yanındaki Kuveytli iş ortağı Muhammed El Muhtari’nin cenazeleri otopsi işlemleri için Adli Tıp Kurumu’na alınıyor. Muhammed El Muhtari’nin cenazesi işlemlerin tamamlanmasının ardından alındı. Kuveytli işadamı Muhammed El Muhtari’nin cenaze işlemleriyle Kuveyt Konsolosluğu’na ait görevliler ilgilendi. Otopsi işlemleri tamamlanan Muhtari’nin cenazesi, özel bir şirkete ait cenaze nakil aracıyla alınarak ülkesine gönderilmek üzere Atatürk Havalimanı’na götürüldü. Muhammed El Muhtari’nin cenazesini taşıyan araca Kuveyt Konsolosluğu’na ait araçlar da eşlik etti.

İlginizi Çekebilir

Diyarbakır ve Mardin yangında ölenlerin sayısı

Diyarbakır ve Mardin yangında ölen 11 kişinin isimleri. Diyarbakır ve Mardin’de anız yangını sonrası en …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sınırsız Hosting