Ana Sayfa / Genel / İstanbul Çarşamba okul tatil mi 11 Ocak

İstanbul Çarşamba okul tatil mi 11 Ocak

11 Ocak İstanbul okullar tatil mi sorusu. İstanbul Çarşamba okul var mı sorusu. İstanbul’da kar yağışı ve okular tatil.  İstanbul Salı okullar tatil veliler ve öğrenciler çarşamba günü de okulların tatil edilip edilmeyeceğini soruyor. İstanbul’da salı günü okullar tatil olacak mı sorusunu yönelten yüz binlerce öğrenci için Vali Vasip Şahin bir duyuru yayımladı.

Okullar tatil mi İstanbul’da çarşamba günü sorusu soruluyor. Salı İstanbul’da okullar tatil. Şimdi veliler ve öğrenciler 11 Ocak Çarşamba günü de İstanbul’da okulların tatili edilip edilmeyeceğini merak ediyor.  İstanbul’daki yoğun kar yağışı ve hava durumunun ulaşım üzerindeki olumsuz etkilerini vurgulayan Vali Şahin, 10 Ocak Salı günü (yarın) İstanbul’da okullar tatil olacak mı sorusuna en net cevabı verdi. İşte öğrencilerin merakla beklediği İstanbul’da yarın okullar tatil olacak mı sorusuna resmi yanıt

SALI OKUL TATİL İSTANBUL’DA
Okul İstanbul’da salı günü yani 10 Ocak tatil edildi. İstanbul’da yarın (10 Ocak salı) okullar tatil mi sorusu yanıtını buldu. İstanbul Valisi Vasip Şahin yoğun kar yağışı, kar birikintileri, buzlanmayı göz önüne alarak İstanbul’da yarın da okulların tatil edildiğini açıkladı. Peki yarın başka hangi illerde okullar tatil? Açıklamalar peş peşe geliyor. Edirne, Kırklareli, Tekirdağ, Çanakkale, Tokat, Yalova gibi pek çok ilde yarın okullar tatil edildi. İşte kar nedeniyle tatil kararı verilen il ve ilçeler

İSTANBUL 11 OCAK OKUL TATİL Mİ?

İstanbul’a son yılların en yoğun karı yağdı ve rekor kırıldı. Bu durumda öğrenciler de okula gidemedi okullar İstanbul’da tatil edildi. İstanbul’da devam eden yoğun kar yağışının ardından tüm öğrenciler ‘İstanbul’da yarın (10 Ocak Salı) okullar tatil mi?’ sorusunun yanıtını merak ediyordu. Açıklama İstanbul Valisi Vasip Şahin’den geldi. İstanbul Valisi Vasip Şahin, kent genelinde etkili olan yoğun kar yağışı nedeniyle eğitim-öğretime yarın (Salı) ara verildiğini belirtti. Vali Şahin yaptığı açıklamada, Meteoroloji Genel Müdürlüğünce yapılan değerlendirmelere dikkati çekerek, kent genelinde kar yağışının gece geç saatlere kadar etkisini sürdüreceğini ifade etti. Açıklamada, yoğun kar yağışı neticesinde meydana gelen kar birikintileri, buzlanma ve özellikle ara cadde ve sokaklarda araç trafiği ile yaya ulaşımında yaşanması muhtemel olumsuz etkilerin göz önüne alınarak tatil kararı alındığı kaydedildi.

Vali Şahin’in açıklamasında şu ifadelere yer verildi: “Herhangi bir sıkıntı veya mağduriyetle karşılaşılmaması için tedbir amacıyla tüm resmi ve özel kreş, anaokulu, ilkokul, ortaokul ve liselerde; gündüz bakımevleri, çocuk kulüpleri, Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezleri, Rehberlik Araştırma Merkezleri ile Halk Eğitim Merkezlerinde eğitim ve öğretim faaliyetlerine 10 Ocak 2017 Salı günü (1 gün) süre ile ara verilmesi uygun görülmüştür.”

Vali Şahin açıklamasında ayrıca, aynı gün kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan engelli personel ile hamile çalışanların da idari izinli sayılacağını hatırlattı. Bu arada, Marmara, İstanbul Teknik, Mimar Sinan Güzel Sanatlar ve İstanbul Medeniyet üniversitelerinin rektörlüklerinden yapılan açıklamalarda, eğitim-öğretime 1 gün süreyle ara verildiği duyuruldu.

İlginizi Çekebilir

Pevrul Kavlak neci, nereli, kim

Pevrul Kavlak aslen nereli, mesleği, yaşı ve kimdir bilgileri. Pevrul Kevlak hangi görevlerde ulundu işi …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sınırsız Hosting