Ana Sayfa / Genel / İstanbul’dan gidene destek alma şartları
İSTANBULDAN GİDENE PARA

İstanbul’dan gidene destek alma şartları

Taşı toprağı altın denen İstanbul’dan artık geri göç zamanı başlıyor. Hükümet İstanbul’dan evini, işini taşıyacaklara para desteği sağlayacak. İstanbul’dan gitmek için aranması gereken telefon numarası ve destek parası alma yolları. İşini İstanbul’dan başka bir şehre taşımak isteyenlerin izlemesi gereken yollar. İstanbul’dan gidene para verilecek. Şu 23 ile taşınanlara ve orada iş kuranlara hükümet desteği ve alma şartları belirlendi. 

İstanbul artık acı gurbet oldu. Göçle gelen İstanbul’dan kaçmanın yolunu arıyor. İstanbul artık bu kadar nüfusu kaldırmıyor.  İşte bu nedenle İstanbul’dan belirlenen bazı illere göç edeceklere para verilecek, destek sağlanacak. İstanbul’dan taşınmak isteyenler alo diyecekleri numara da belli. Hükümetin az gelişmiş 23 ilin cazibesini artırmak üzere yürürlüğe koyduğu programın detayları belli oldu. İstanbul, Ankara, İzmir gibi gelişmiş illerden az gelişmiş 23 ile taşınan fabrikalara da destek geldi.
Hükümetin az gelişmiş 23 ilin cazibesini artırmak üzere yürürlüğe koyduğu programın detayları belli oldu. İstanbul, Ankara, İzmir gibi gelişmiş illerden azİstanbul’dan taşınana destek geldi
gelişmiş 23 ile taşınan fabrikalara da destek geldi. Cazibe Merkezi Programıyla 23 ilde yarım kalmış, işletmeye geçememiş tesisler yeniden ekonomiye kazandırılacak. Ayrıca bu illerde hem yeni yatırımlar, hem de çağrı ve veri merkezi kuruluşu desteklenecek.

GÖÇ DESTEĞİ VERİLECEK İLLER VE DESTEK PARASI

hangi şehirlere göç edersek hükümetten destek alabiliriz diyen olabilir. Bugünkü Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren program kapsamında desteklenecek iller şöyle: Adıyaman, Ağrı, Ardahan, Batman, Bayburt, Bingöl, Bitlis, Diyarbakır, Elazığ, Erzincan, Erzurum, Gümüşhane, Hakkari, Iğdır, Kars, Malatya, Mardin, Muş, Siirt, Şanlıurfa, Şımak, Tunceli, Van

EN AZ 200 KİŞİYE İŞ SAĞLAMA ŞARTI

– İmalat sanayinde en az 2 milyon liralık yatırım yapan ve 30 kişiye istihdam sağlayanlar desteklerden yararlanabilecek.
– Çağrı merkezinin destek alabilmesi için asgari 200 kişiye istihdam yaratması ve hizmet sözleşmesi imzalanması şartı aranacak.
TAŞINANA DESTEK
Üretim Tesisi Taşıma Desteğinden, son iki yıldır üretimini sürdüren işletmeler, iki yıl içinde taşınmaları ve en az 200 kişiye istihdam sağlamaları koşuluyla desteklerden yararlanabilecek.

HANGİ DESTEKLER VERİLECEK?

Program kapsamında, yatırım ve üretim, taşınma, çağrı merkezi destek paketleri
ile yatırım yeri tahsisi, danışmanlık, bina yapım, düşük faizli işletme kredisi desteği gibi destekler verilecek.

TAŞINANA DESTEK

Tesisini taşıyan işletmelere, hem yatırım yeri tahsis edilecek hem de faiz indirimli işletme kredisi verilecek.

ALO MERKEZİNE ÖZEL DESTEK

Bu 23 ilden birinde çağrı merkezi kuracak olan işletmelere bina tahsisi fiber iletişim altyapısı ile personel eğitim desteği verilecek.
Yatırımcılar koşulları taşımak şartıyla bu desteklerin tamamından veya bir kısmından yararlanabilecek.

İlginizi Çekebilir

Aşure günü 16 Temmuz 2024

Bu yıl Muharrem ayı’nın 10. günü 16 Temmuz Salı gününe denk geliyor. 2024 aşure günü …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sınırsız Hosting