Ana Sayfa / Manşet / Medula kapandı, hastanelerde çile
MEDULA SİSTEMİ KAPANDI

Medula kapandı, hastanelerde çile

Medula sistemi kapanması nedeni ve ne zaman açılacağı sorusu 11 Ocak 2017. Sağlık Bakanlığı medula sistemi kapandı SGK uyardı. Medula sistemi ne ve ne işe yarıyor diye soran da olabilir. SGK ile Sağlık Bakanlığı arasındaki online işlemsistemi medula sağlık alanında çok önemli bir konuma sahip. 

Hastanelerde medula sıkıntısı yaşanıyor. Medula sistemindeki yenileme nedeniyle SGK online işlem sistemini kapattı. Sağlık Bakanlığı ile Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) arasında bağlantıyı sağlayan online işletim sistemi Medula’da alt yapı güçlendirme ve yenileme çalışmaları nedeniyle SGK sistemi saat 10.30’da kapattı. Hastanelere sistemin kapandığı yönünde bilgilendirme yapıldı. Mağduriyet yaşanmaması için acil vakalar ve diğer hastalara hizmet verilmeye çalışılıyor.

MEDULA SİSTEMİNİ NE İŞE YARIYOR?
Hastalar medula sisteminin kapanması nedeniyle zor durumda kaldı hastanelerde Sağlık Bakanlığı ile SGK arasındaki bağlantıyı sağlayan Medula adlı online işletim sistemi, saat 10.20 sıralarında alt yapı güçlendirme ve yenileme çalışmaları nedeniyle kapatıldı.

SGK sistemin kapatılmasıyla ilgili ilgili kurumlara bilgi verdi. Bazı hastalar muayene olamadan evlerine dönmek zorunda kaldı. Mağduriyet yaşanmaması için acil vakalar ve diğer hastalara hizmet verilmeye çalışılıyor.

Doktorlar medula kapandığı için reçeteleri elle yazıyor. eczanelerde elle yazılan ilaçları vermekte sıkıntı yaşıyor. SGK tarafından yapılan açıklamada; “Kurumumuz alt yapı güçlendirme ve yenileme çalışmalarına esas teşkil etmek üzere Medula sistemimizde 11 Ocak 2017 tarihinde saat 10.20’den itibaren hizmet verilememektedir. En kısa zamanda sistem yeniden hizmet vermeye başlayacaktır. Hizmet verilemeyen süre zarfında manuel reçete ve manuel işlemlere izin verilecektir” denildi.

İlginizi Çekebilir

Bor neden zararlı, bor bulunan sodalar hangisi

Maden suyundaki bor neden zararlı, bor nelere yol açıyor, hangi madensularında bor var ve yasaklanan …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sınırsız Hosting