Ana Sayfa / Sağlık / Lahana mide kanseri ilacı gibi

Lahana mide kanseri ilacı gibi

Lahananın mide kanserini önlemede çok etkin olduğu ortaya çıktı. Kanser ve kanser türleri arasında en tehlikelilerinden biri olan mide kanserinden korunmak için yenmesi gerekenlerin bayında lahana geliyor. Lahana bir çok hastalığa da çare. 

B12 vitamini lahanada bolca bulunur. Kış bitkilerinden ve sebzelerinden olan lahana mide kanserini önlemede de etkili. doktorlar bol bol lahana yenmesini istiyor çünkü bir bildikleri var. Sağlığımız açısında bazı sebze ve bitkilerin tüketilmesi hayati önemdedir. bunlardan lahana da mide kanserine karşı etkilidir. B12 vitamini bakımından da zengin olan lahana bakın başka nelere iyi geliyor. Düzenli tüketildiğinde, sizi mide kanserinden koruyan bir yiyeceğin olduğunu biliyor muydunuz? Bu besin masanızda -yazın turşu ve kışın ise taze olarak- her zaman bulunur. Evet, bildiniz lahana!

LAHANA İÇİNDEKİ VİTAMİNLER VE MİNERALLER
Lahana sarması. lahana turşusu., lahana ekşimesi kim sevmez ki? Lahana son derece yararlı ve şifalıdır aynı zamanda Lahana turşusu da vitamin yönünden zengindir. 100 gram lahana turşusu 20 mg C vitamini, A vitamini, folik asid, demir, fosfor, kalsiyum, potasyum, sodyum ve protein içerir.

B12 için mükemmel bir kaynak olan lahana özellikle vejetaryenler için tavsiye edilir. Lahana turşusu diyabet, gut, yanık ve iltihap tedavisinde kullanılabilir. Kırmızı lahana, içerdiği ve kırmızı rengini veren anthocyanin sayesinde normal lahanadan 7 kat daha şifalıdır.
Lahana turşusunun normal lahanadan farkı probiyotik bakteriler içermesidir. Lahana turşusu fermente besindir ve probiyotik kültür yönünden zengindir. Lezzetli olmasının yanı sıra son derece sağlıklıdır. İçerdiği phytonuntrientler (Bitkisel Besleyiciler ) vücudu mide kanserinden korur.
Phytonutrients ( Bitkisel besleyiciler )meyva, sebze, baharat, kuruyemişler ve tohumlarda bulunan ve aktif olarak insan sağlığına destek veren bitki özlü moleküllerdir. Bu moleküller bitkilere renklerini, aromalarını vererek, bitkilerin bağışıklık sistemini oluştururlar. Tek bir meyve ya da sebze yüzden fazla phytonutrient içerebilir.

İlginizi Çekebilir

Bilecik define kazısı faciası

Söğüt’te define arayışı faciayla sonuçlandı. Bilecik define bulunan yerler hemen dikkat çekti ölüm haberi peşinden …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sınırsız Hosting