Ana Sayfa / Kime Ait / Medical Park Hastanesi kime ait, sahibi kim
MEDİCAL PARK HASTANELERİ HANGİ İLLERDE VAR ADRESLERİ

Medical Park Hastanesi kime ait, sahibi kim

Türkiye’de özel sağlık kuruluşları bıtrak gibi çoğalınca hangi hastane kimin sorusu da çok sık soruluyor. İstanbul’da ve ülke genelinde çok fazla şubeleşen hastanelerden biri de Medical Park hastaneleri. Dolayısıyla google’da Medical Park Hastaneleri kimin,. sahibi kim ve ne zaman kuruldu ve hangi illerde Medical Parak Hastanesi var sorusu soruluyor. bir de Medical Park Hastanelerininsahibinin Emine Erdoğan olduğu yönündeki şehir efsanesi var ki bu gerçeği yansıtmıyor. 

MEDİCAL PARK HASTANELERİ, HİZMET KALİTESİ, FİYAT POLİTİKASI İLE A PLUS HİZMET VEREN ÖZEL SAĞLIK KURULUŞLARININ BAŞINDA GELİYOR. Türkiye’de özel hastaneler pahalılıkları ve doktor sayısı açısından hızlı gelişmesiyle dikkat çekerken, Sağlık Bakanlığıkontrolündeki bu hastanelerle ilgili sorular ve şikayetler de art arda geliyor. Bu makalemizin konusu ise Medical Park Hastaneleri’nin kime ait olduğu. ne zaman kurulduğu ve hangi illerde Medical Park Hastanesi olduğu yönünde. Medical Park Hastanesi ortaklarından Emine Erdoğan söylentisi ise aslında gerçeği yansıtmıyor.

1995’TE KURULAN MEDİCAL PARK HASTANELERİ KURUCUSU VE SAHİBİ

İşadamları karlı bir yatırım olan sağlık kuruluşları için biranda harekete geçti Türkiye’de. Başta İstanbul olmak üzere adeta her köşebaşında bir özel hastane açıldı. Kimileri güçlü yapıları kimileri ise sağlık ocağı hüviyetinde hizmet veriyor vatandaşa tabi ki ücreti karşılığında. Parayla sağlık satın alıyoruz. İşte bu noktada hizmet kalitesi ve buna bağlı olarak ücret politikasıyla benzerlerniden ayrılan hastane ise Medical Park Hastaneleri. Medical Park Hastanesi 1995’te kurulmuş olup, Kısa zamanda bir çok ilde hizmet vere sağlık grubu haline gelmiştir. İlk hastanesini İstanbul, Fatih ilçesinde açmıştır. Daha sonra Sultangazi ve Bursa diğer merkezlerini hizmete almıştır. Sağlık alanında göstermiş olduğu başarılar gerek yur içinde gerekse de yurt dışından hastanenin rağbet görmesini sağlamıştır. Ayrıca spora ve sporcu sağlığına desteğini esirgemeyen Medical Park, dönem itibarı ile Karşıyaka Spor Kulübü , Fenerbahçe, Galatasaray, Medical Park Antalyaspor, Kasımpaşa, Elazığspor, Tokatspor, Batman Petrolspor (futbol),Galatasaray Medical Park (basketbol), ayrıca Akut Kar Sporları gibi kulüp ve kurumlara da sağlık sponsoru olmuştur.Hastanenin kurucusu Muharrem Usta dır.

MEDİCAL PARK HASTANELERİ ORTAKLIK YAPISI
Sağlık turizmi açısından Türkiye’nin önemli kurumları arasında yer alan Medical Park Hastaneleri çok farklı alanlardaki hizmetiyle yabancı hasta turistlerin de ilk tercihleri arasında bulunuyor. Medical Park Hastaneleri Türkiye ve Avnrupa’da en iyi hizmet veren ve kapsamlı sağlık kuruluşları listesinde de yer alıyor. Durum böyle olunca Medical Park Hastaneleri7Ne yabancı yatırımcı ilgisi de bir hayli fazla. Yakın zaman da Medical Park’ta yüzde 40 payı olan ABD’li Carlyle Group, paylarının tamamını Turkven’e satıp ortaklıktan çıkarken, diğer ortaklar olan Muharrem Usta ve Sancak Grubu da hisselerinin bir kısmını Turkven’e devretti. Böylece Turkven Medical Park hastaneler grubunun en büyük ortağı olmuştur. Turkvenin sahipleri ; Dünya Bankası, Avrupa Kalkınma Bankası, Avrupa Yatırım Bankası, FMO (Merkezi Hollanda da olan kalkınma bankası) dır.

MADİCAL PARK HASTANELERİ NERELERDE VE İLETİŞİM ADRESLERİ

Medical Park Hastaneler Grubu Genel Müdürlük
Adres: Dikilitaş Mahallesi, Emirhan Caddesi, Barbaros Plaza K:8-9-16 D:113, PK: 34349,
Beşiktaş-İstanbul
Telefon: +90 212 227 55 55
Web Sitesi: www.medicalpark.com.tr
E-Posta: [email protected]

Medical Park Fatih Adres : İskenderpaşa Mah. Horhor Cad. No:4 Fatih 34080 İstanbul
Telefon : 0 (212) 453 10 00
Faks : 0 (212) 531 04 81
E-Posta : [email protected]

Medical Park Göztepe Adres : E5 Üzeri 23 Nisan Sok. No: 17 Merdivenköy Kadıköy İstanbul Telefon : 0 (216) 468 44 44
Faks : 0 (216) 468 45 67
E-Posta : [email protected]

habermuduru.com olarak Türkiye ve İstanbul’daki özel hastaneleri, sağlık kuruluşlarını ve önemli kurumları yazmaya devam edeceğiz. Siz de yorumlarınızla sitemize destek verin..

İlginizi Çekebilir

Erdoğan-Özel görüşmesi tarihi

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile CHP Lideri Özgür Özel ne zaman görüşecek. Biz bize oy verenlerden sorumluyuz …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sınırsız Hosting