Ana Sayfa / Kime Ait / Milli takımdan Fatih Terim gitti
FATİH TERİM LAKABI SAMANTHA

Milli takımdan Fatih Terim gitti

Fatih Terim A Milli Futbol takımı hocalığından ayrıldı. Milli takım’da Fatih Terim depremi. Milli Takım’ın başına Mehmet Özdilek mi (Şifo Mehmet) geçecek? Türkiye Futbol Federasyonu yetkilileri ile Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim, federasyonun Levent’teki tesislerinde bir araya geldi ve Milli Takım’ı bıraktı. Terim’in federasyon ile anlaşarak milli takımı bıraktığı öğrenildi.

RÜŞTÜ REÇBER NE DEMİŞTİ?

Eski milli takım kalecisi ve kaptanı Rüştü Reçber, Hürriyet gazetesindeki bugünkü köşe yazısında Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim’in Alaçatı’da karıştığı kavgayı yazdı. Terim’in ‘haklı olsa bile yaptığının yanlış olduğunu’ savunan Rüştü, “Birileri sizi görevden almadan kendi gururunuzla bırakmanız lazım değil mi?” dedi.
Eski milli kaleci, Terim’in basın toplantısındaki demeci için “Özrünüz kabahatinizden büyük” yorumunu yaparken, Alaçatı kavgasının haberini yapan ve yayınlanmaması üzerine istifa eden AA muhabiri İbrahim Evrim Ayral’ın da ‘gururlu ve onurlu bir duruş’ sergilediğini savunarak “Bu ülkenin senin gibi insanlara ihtiyacı var” yorumunda bulundu.

Rüştü Reçber’in 24 Temmuz 2017’de Hürriyet gazetesinde “Fatih Terim’in Alaçatı baskını” başlığıyla yayımlanan yazısı şöyle:

Öncelikle hocam, olay nerede, nasıl, ne şekilde olursa olsun, yüzde 100 haklı bile olsanız, yaptığınız çok ama çok yanlış. Aslında bunun siz de farkındasınız..

Bir anlık sinirle de, aşırı tahrikle de olsa, bu yanlış ortadan kalkmaz.

Hepimiz bir şeyleri değiştirmek, geliştirmek ve güzel bir noktaya ulaşmak için çaba sarfederken, sporun başındaki insanların bu yaptıklarını kabul etmek bana ters düşüyor.

En basitinden,

– Bu ülkede çocuklar var.

– Bu ülkede gençler var.

– Bu ülkede sporu gerçek anlamıyla seven insanlar var.

İşte bu sebeplerledir ki, belli konumlara ulaşmış insanların sadece kendilerine ve ailelerine değil, topluma da sorumlulukları vardır.

Eğer o insanlar, bu sorumlulukların altında eziliyor ya da güç zehirlenmesi yaşıyorsa, bu kez gerekli merciler görevlerini yapmak zorundadır.

İyi şeylerin ödüllendirilmesi gibi, yapılan yanlışların da bir karşılığı olmalı.

Sonuç olarak…

– Şahıs kim olursa olsun, bulunduğu makamı suistimal ediyorsa özür dileyip görevini bırakmalıdır.

– O bırakmaya yanaşmıyorsa, ilgili merciler tarafından görevinden alınmalıdır.

– Hiçbiri olmadı mı? O zaman sözü yeni Spor Bakanı söyleyecek.

– O da mı olmadı. Artık talimat verecek makam belli!..

ARDA TURAN ÖRNEĞİ
Denebilir ki, “Efendim insanlar hata yapabilir, hoşgörmek de lazım…” O zaman size Arda Turan örneğini gösteririm. Bir hata yaptı, özür diledi ve daha çok zaman taşıyacağı milli formayı bırakıp gitti.

Şimdi hocam… Birileri sizi görevden almadan kendi gururunuzla bırakmanız lazım değil mi?

Ve kimse “Dünya Kupası’na katılma mücadelesi içindeyiz. Bu işi büyütmeyelim” demesin.

Bazı durumlar vardır ki, bir karar uygulandığında zarar görürken, aslında doğruluğun temelini atmışsınızdır. Karşılığını da zamanla alırsınız.

SON BİR NOT
Hocam… Basın toplantısındaki söylemleriniz hangi noktada olduğunuzu bir kez daha gözler önüne serdi. Mazeretinizin özrü bile kabahatınizden büyük… Çünkü hocam, bu ülkenin polisi var, savcısı var, mahkemesi var!

İlginizi Çekebilir

Süper Lig takımları harcama limitleri

2024-2025 Süper Lig takımları harcama limitleri. hangi takım ne kadar transfer harcaması yapacak bilgisi. TFF. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sınırsız Hosting