Ana Sayfa / Manşet / Şenol Güneş Stadı özellikleri

Şenol Güneş Stadı özellikleri

Trabzon’un yeni açılan stadının adı Şenol Güneş Stadyumu oldu Akyazı’da. Şenol Güneş Stadı’nın teknik özellikleri, kapasitesi ve ve ilkler de ortaya çıktı. Trabzonspor’un yeni stadı Akyazı’da 18 Aralık günü açıldı ve stadın ismi Şenol Güneş Stadı oldu. Trabzon’un yeni stadına neden Şenol Güneş ismi verildi diye de sorabilirsiniz?

Trabzonspor’un Akyazı’da yapımı tamamlanan stadı 18 Aralık 2016 günü açıldı. Trabzon’un yeni stadına da Şenol Güneş ismi verildi. Şenol Güneş, Trabzonlu milli kaleci. teknik direktör ve tanınan bir isim. İsmi yaşarken bir stada verilen ender isimlerden biri olan Şenol Güneş, stada isminin verildiği dönemde Beşiktaş’ın teknik Direktörüydü.

ŞENOL GÜNEŞ STADI NE ZAMAN YAPILDI VE ÖZELLİĞİ

Trabzon’da deniz dolduruldu ve Akyazı’da Şenol Güneş Stadyumu inşa edildi. Trabzonspor’un maçlarını oynayacağı, Türkiye’de deniz yüzeyi doldurularak inşa edilen ilk spor tesisi olan Akyazı Spor Kompleksi Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın da katıldığı törenle açıldı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 2013’te temelini attığı Akyazı Stadı’nın bugün de açılışını yaptı. Cumhurbaşkanı Erdoğan açılış konuşmasında, Trabzonspor’un yeni stadına bordo-mavililerin efsane kaptanı teknik direktör Şenol Güneş’in adının verildiğini açıkladı.

STAT İSMİ AÇIKLANDI: ŞENOL GÜNEŞ

Yeni Şenol Güneş Stadı 42 bin kişilik. Akyazı Stadı’nın bugün gerçekleştirilen açılışında Cumhurbaşkanı Erdoğan stadın ismini resmen açıkladı. Bordo mavililerin 41.961 kapasiteli yeni stadyuma teknik direktör Şenol Güneş ismi verildi. Şenol Güneş ile milli takımın dünya üçüncülüğü belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Marifet iltifata tabidir, iltifatsız marifet zayidir. Arkadaşlarımızla yaptığımız değerlendirmede, stada Şenol Güneş’in adını vermeye karar verdik.” diye konuştu.

ŞENOL GÜNEŞ STADI İLKLERİN STADI

“Akıllı çatı” olarak bilinen smart roof sistemi kullanılan stat, bu özelliğiyle dünyada beşinci, Türkiye’de ise bir ilk olarak tarihe geçecek. Yaklaşık 22 bin metrekare kapalı tribün alanına sahip stadın çatısı 245 dönümlük yeşil alanın havasını temizleyebiliyor.

İlginizi Çekebilir

Pamukkale Üniversitesi kayıt skandalı

Denizli’deki Pamukkale Üniversitesi skandalı ne, e oldu, düşük puanlı öğrenciler yüksek puanlı bölümlere nasıl kayıt …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sınırsız Hosting