Ana Sayfa / Gündem / Tüfekle en uzun mesafeden adam öldürme rekoru
KANADA ASKER REKOR

Tüfekle en uzun mesafeden adam öldürme rekoru

Dünyada en uzun mesafeden tüfekle adam öldürme rekorunu Kanadalı bir asker kırdı. Kanada askeri tam 3540 metre’den bir teröristi öldürdü keskin nişancı tüfeğiyle. Kanada ordusu, Irak’ta görevli Özel Kuvvetler üyesi bir Kanada askerinin, DEAŞ’lı bir teröristi 3540 metre uzaklıktan vurarak en uzak mesafeden adam öldürme rekorunu kırdığını duyurdu.

En uzak mesafeden adam öldürme rekorunu Kanadalı bir asker kırdı. Tam 3,5 kilometreden IŞİD’li bir teröristi öldüren Kanadalı asker bu alanda yeni bir rekor kırdı. Kanada’nın elit özel güçlerinde görev yapan bir keskin nişancının Irak’ta en uzun mesafeden insan öldürme dünya rekorunu kırdığı açıklandı. Ölen kişinin DEAŞ’lı bir terörist olduğu belirtildi.
KANADA ORDUSU AÇIKLADI

Kanada ordusundan yapılan açıklamada, “Kanada Özel Operasyonlar Komutanlığı, 2. Müşterek Görev Birliği’nin bir üyesinin 3540 metre uzaklıktaki bir hedefi başarıyla vurduğunu doğruluyor. Operasyonel güvenlik nedenleri il personelimiz ve koalisyon ortaklarımızın güvenliği için olayın yer ve zamanını açıklamayacağız.” ifadeleri kullanıldı.
OLAY SON BİR AYDA GERÇEKLEŞTİ

Kanada Silahlı Kuvvetleri’nin açıklamasına karşın, Globe ve Mail gazeteleri olayın son bir ay içerisinde meydana geldiğini belirtti. Gazeteye konuşan bir askeri yetkili, atışın Irak güvenlik güçlerine karşı saldırıya geçen DEAŞ’lı teröristlere karşı yapıldığı, bölgede sivillerin varlığı nedeniyle hava saldırılarından çok keskin nişancı atışlarının kullandığını belirtti.
TETİĞE BASTIKTAN 10 SANİYE SONRA TERÖRİSTİ VURDU

Kanada Özel Kuvvetleri’nde görev yapan keskin nişancının McMillan TAC-50 tipi bir keskin nişancı tüfeği kullandığı ve atışın tetiğe basıldıktan sonra 10 saniyeden kısa bir süre içerisinde DEAŞ’lı bir teröristi vurduğu belirtildi.
ÖNCEKİ REKOR İNGİLİZLERE AİT

Bir önceki en uzak mesafeden keskin nişancı ateşiyle insan öldürme rekoru, 2009’da bir Talibanlı teröristi 2475 metreden vuran İngiliz keskin nişancı Craig Harrison’a aitti.

İlginizi Çekebilir

Çin arabalarına yüzde 40 ek vergi

Türkiye, Çin’den gelen arabalara ek yüzde 40 vergi uygulayacak. Çin otomobillerine ek vergi geliyor. Çin’den …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sınırsız Hosting