Ana Sayfa / Manşet / Tuğrul Türkeş kime sarhoş dedi
TUĞRUL TÜRKEŞ

Tuğrul Türkeş kime sarhoş dedi

AKP’li Tuğrul Türkeş’in sarhoşların seviyesine inmem sözleri tartışılıyor. Son olarak MHP Genel başkan Yardımcısı semih Yalçın dün bir açıklama yapmıştı. AKP ile MHP arasında Ahmet Davutoğlu üzerinden yeni bir polemik yaşanıyor. AK Parti milletvekili Tuğrul Türkeş, son günlerde hakkındaki tartışmalarla ilgili konuştu.

Tuğrul Türkeş, kime sarhoş dedi, onun seviyesine inmem dedi? Türkeş, “Bu konuda ben bir açıklama yapmayacağım. Bir kere sarhoşların seviyesine inemem bundan dolayı açıklama yapamam. İkincisi de o dönemde yapılanlar ile ilgili sanıyorum ki partim beni savunacaktır” dedi.

MAHİR ÜNAL NE DEMEK İSTEDİ? 

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Mahir Ünal, “Siyasette nezaket çok önemlidir ve kıymetlidir. Tabii ki siyasetçi düşüncelerini ifade edecektir ama düşüncelerini açıklarken siyasetin nezaketi çerçevesinde bunların yapılması gerektiğini tekrardan altını çizerek ifade ettik.” dedi. Ünal, AK Parti Genel Merkezi’ne gelişinde gazetecilere yaptığı açıklamada, parti genel merkezinde Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında milletvekilleriyle bir toplantı gerçekleştireceklerini anımsattı.
Pazartesi günü kararlaştırılan ve AK Parti Meclis Grup Başkanlığının salı günü milletvekillerine duyurduğu toplantının içeriğine ilişkin de bilgi veren Ünal, “Toplantıda Meclisin tatile girmesiyle birlikte özellikle yaz çalışma programında milletvekillerimizin seçim bölgelerinde yapacağı çalışmalara dönük bir karşılıklı değerlendirme yapılacak.” diye konuştu.

Ünal, AK Parti’de kongre sürecinin de başladığına işaret ederek, “Kongre sürecine dönük, milletvekillerimizin kendi seçim bölgelerindeki çalışmalara dönük bazı değerlendirmeler ve müzakereler gerçekleştirilecek. Bu çerçevede, Meclisimizin önümüzdeki hafta çalışmayacak olması ve grup toplantımızın da önümüzdeki hafta yapılmayacak olması dolayısıyla bu toplantıya gerek görülmüştür.” ifadesini kullandı.

Bir gazetecinin, “Dün akşam yazılı açıklama yaptınız. Davutoğlu-Bahçeli polemiğiyle ilgili… Bahçeli’ye destek gibi algılandı. Bir yanlış algılama var mı?” şeklindeki sorusu üzerine Ünal, konuya ilişkin yeni bir açıklamalar yapmaya gerek olmadığını bildirdi.

“Türkiye’nin şu anda içinde bulunduğu durum, aynı şekilde Türkiye bir taraftan 4 tane terör örgütüyle mücadele ederken, diğer taraftan bu konuda herhangi bir açıklama yapıp yeniden tartışma başlatmak gibi bir amacımız söz konusu değil.” şeklinde konuşan Ünal, yaptıkları basın açıklamasında partilerinin meseleye bakış açısını, özellikle Türkiye’nin ihtiyaç duyduğu pozitif gündeme dönük temennilerini ifade ettiklerini aktardı.

İlginizi Çekebilir

Borsada işlem ücreti oranı

Borsa İstanbul’da işlem ücreti başlıyor. Borsa yatırımcısı artık her işlemde devlete para ödeyecek. İktidar günden …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sınırsız Hosting