Ana Sayfa / Kime Ait / Yeni emeklilik şartları ve emeklilik hesaplama
YENİ EMEKLİLİK HAKKI

Yeni emeklilik şartları ve emeklilik hesaplama

Feridun D. (43) Bodrum’dan “Ben emekli olmak istiyorum.Prim gün sayım doldu. İnternette SGK sitesinden emeklilik yaşımı hesaplayabilir miyim, en kolay emeklilik hesaplama ve ne zaman emekli olurum sorusuna en net yanıtı hangi siteden bulabilirim? Yeni emeklilik düzenlemesi neler getiriyor ve kimler yararlanacak yazabilir misiniz” diye sordu. Son sGK emeklilik işlemleri ve düzenlemesi ile ne zaman emekli olurum internette arama yollarını sizler için derledik. 

En basit emeklilik tarihi ve ne zaman emekli olurum diye soran okurlarımız için bu makaleyi hazırladık. Artık günümüzde ne zaman emekli olabileceğimizi kendimiz de kolayca internette bulabiliyor ve hesaplayabiliyoruz. SGK bu konuda internette oldukça kullanışlı ve kolay bir siteyi bizlerin hizmetine sundu. İnternette emeklilik tarihi bilgilerini online ne zaman emekli olurum uygulamasıyla öğrenebilme şansı bulunuyor. SSK ne zaman emekli olurum uygulaması tüm Sosyal Sigortalar Kurumu (SSK) mükelleflerince kullanılabiliyor. Üyelik veya şifre gerekli olmadan ne zaman emekli olurum uygulaması ile SSK emeklilik tarihine ne kadar kaldığı bilgisi öğrenilebiliyor.
Türkiye’de vatandaşların özel sektör alanındaki çalışmaları sonucunda Sosyal Güvenlik Kurumu’nun (SGK) bünyesinde yer alan Sosyal Sigortalar Kurumu (SSK) mükellefliği bulunuyor. Modern toplum ve sosyal devlet anlayışı çerçevesinde uzun süre sigortalı olarak çalışan ve sigorta primlerini ödeyebilen vatandaşların yaşlılık döneminde emeklilik haklarını alabilmeleri sağlanıyor. Bu çerçevede de yaşlılık döneminde

SGK SİGORTA VE EMEKLİLİK İŞLEMLERİ ONLİNE ÖĞRENME SORGULAMA

SSK emeklisi olma hakkına sahip olabilecek SSK sigortası mükelleflerinin en çok merak ettikleri konulardan birisi olan emeklilik tarihlerine ne kadar kaldığı bilgisini online SSK ne zaman emekli olurum uygulaması üzerinden son derece pratik bir şekilde öğrenebilme şansına sahip olabiliyor.
İnternet teknolojilerini kurulduğu 2006 yılından bu yana son derece etkin ve aktif şekilde kullanmakta olan Sosyal Güvenlik Kurumu’nun (SGK) internet üzerinde yer alan oldukça geniş kapsamlı e-SGK ağı hizmet uygulamaları vatandaşların tüm sigortalılık ve emeklilik işlemleri konusunda 21.yüzyılın hızlı ve pratik işlem olanaklarından yararlanabilme şansına sahip olabilmesini sağlıyor. 2006 yılında Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı (ÇSGB) tarafından Türkiye’deki sosyal güvence ve sağlık güvence gibi hizmet alanlarında dünya standartlarının yakalanabilmesi ve modern yüzyıla entegre edilebilmesi amacı ile kurulan Sosyal Güvenlik Kurumu, tarafından internet teknolojileri etkin bir şekilde kullanıldı. Bu çerçevede de günümüz modern yüzyıl Türkiye’sinde özel sektör alanında çalışmakta olan milyonlarca SSK mükellefinin ne zaman emekli olabileceklerini dahi son derece pratik ve kolay bir şekilde online ne zaman emekli olurum uygulaması ile öğrenebilme şansına sahip olabilmesini sağlıyor. Bu yüzden de günümüz modern yüzyıl Türkiye’sinde elektronik ortam üzerinde yer alan Sosyal Güvenlik Kurumu’nun online hizmet uygulamaları ağı e-SGK ağı uygulamaları oldukça yoğun ve sık bir şekilde ilgi görüyor.

İnternet üzerinde yer alan ve tüm SSK sigortası mükellefleri tarafından son derece yoğun ve sık bir şekilde kullanılmakta olan SSK ne zaman emekli olurum uygulaması milyonlarca SSK mükellefinin SSK sigortalılıkları ve emeklilikleri ile ilgili olarak merak ettikleri en önemli konu olan emekliliklerinin hangi tarihte olacağı bilgisine son derece pratik bir şekilde ulaşabilmesini sağlıyor. Sosyal Güvenlik Kurumu çatısı altında yer alan Sosyal Sigortalar Kurumu sigortası sistemine yönelik olarak kurum tarafından belirlenmiş olan SSK emeklilik şartlarını hangi tarihte tamamlayabileceğini ve normal şartlar çerçevesinde SSK emekliliğine ne kadar kaldığı bilgisi tüm SSK mükellefleri tarafından SSK ne zaman emekli olurum uygulaması ile öğrenilebiliyor.

Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından internet üzerinde hizmete açılan online ne zaman emekli olurum uygulaması üzerinde SSK mükellefleri tarafından kendisinden istenen bazı kimlik bilgileri, kişisel durum bilgileri ve sigortalılık bilgilerini eksiksiz ve doğru olarak girmeye dikkat etmesi gerekiyor. Aksi halde ne zaman emekli olurum uygulaması üzerinden alınacak emeklilik tarihi bilgisinin hatalı olması gibi bir durum ile karşı karşıya kalabiliyor. Bu çerçevede SSK ne zaman emekli olurum uygulaması üzerinde SSK mükellefleri tarafından öncelikli olarak cinsiyet, erken yaşlanma durumu, malullük durumu, doğum tarihi ve hizmete başlama tarihi bilgilerinin girilmesi gerekiyor.

SSK ne zaman emekli olurum uygulaması üzerinde ikincil olarak ise SSK prim ödeme gün sayısı, fiili hizmet süresi, diğer sandıklara ait olan gün sayısı, yurtdışı gün sayısı, askerlik-sanatçı gün sayısı ve 3600 günün doldurulduğu tarih bilgilerinin girilmesi gerekliliği bulunuyor.

İlginizi Çekebilir

Elazığ göçük olan maden kime ait?

Elazığ krom madeni göçük toprak atında kalan işçilerin isimleri. Elazığ göçük meydana gelen krom madeni …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sınırsız Hosting