Ana Sayfa / Genel / Yusufeli define çıktı mı sorusu (Artvin define arama)

Yusufeli define çıktı mı sorusu (Artvin define arama)

Yusufeli İlçesi’nde define kazısı sonucu merakla bekleniyor. Artvin’de 3 ton define için kazı başladı. Artvin’in Yusufeli İlçesi Cala Mevkii Bağözü mahallesinde 6 kişi ortaklaşa define arama için izin alarak kazı yapmaya başladı.

Define kazısı yapılan Yusufeli ilçesi’nde herkes hazine bulunup bulunmadığını merak etmeye başladı.30 gün süre aldıkları öğrenilen Barış Demirci, İbrahim Demirci, Ahmet Özer, İbrahim Demirci ve ve 2 yabancı uyruklu kişinin define araması yaptırttığı bölgede 3 ton altın olduğu iddia ediliyor.

30 GÜNLÜK DEFİNE KAZI İZNİ ÇIKARTTILAR

İlk etapta 12 metre aşağıya doğru kazı yapılacağı ve ardından ellerindeki haritaya göre bir tünele ulaşılacağı öğrenildi. Dün başlayan kazılarda ilk 7 metre tamamlandı. Bugün sabahın erken saatlerinde başlayan çalışmalarla günün sonunda 12 metrelik kazının tamamlanacağı düşünülüyor. Öte yandan Yusufeli halkı ise kazı yapılan yeri panayır alanına çevirdi. Herkes kazının sonunda ne olacağını merakla bekliyor.

İlginizi Çekebilir

Fred rövanşta cezalı

F!enerbahçe-Olympiakos rövanş maçı ne zaman hangi kanalda Fenerbahçe’de cezalı ve sakat futbolcular kimler sorusu. Olympiakos …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sınırsız Hosting