Ana Sayfa / Yaşam / Bekir Coşkun ne yazmıştı (Bekir Coşkun’a soruşturma)

Bekir Coşkun ne yazmıştı (Bekir Coşkun’a soruşturma)

Sözcü yazarı Bekir Coşkun’a evet hayır yazısından dolayı soruşturma açıldı. Bekir Coşkun’un 31 Ocak köşe yazısı ve suçlamalar. Gazeteci Bekir Coşkun hakkında, “halkı kin ve düşmanlığa tahrik veya aşağılama” suçundan soruşturma açıldı.

Sözcü Gazetesi yazarı Bekir Coşkun, 31 Ocak tarihindeki köşe yazısı nedeniyle soruşturmaya tabi tutulacak. Gazeteci Bekir Coşkun’a soruşturma… Küçükçekmece Cumhuriyet Başsavcılığından yapılan açıklamada, Sözcü gazetesi yazarlarından Bekir Coşkun hakkında soruşturma başlatıldığı bildirildi.

BEKİR COŞKUN EVET-HAYIR YAZISI

Açıklamada, yazar Coşkun hakkında Sözcü gazetesinin 31 Ocak tarihli nüshasındaki “Evet-Hayır…” başlıklı köşe yazısı nedeniyle Türk Ceza Kanunu’nun 216. maddesi uyarınca, “halkı kin ve düşmanlığa tahrik veya aşağılama” suçundan soruşturma başlatıldığı belirtildi.

BEKİR COŞKUN NERELİ, YAŞI VE KİMDİRİ

Yazar Bekir Coşkun kaç yaşında nereli ve neci bilgileri. Bekir coşkun doğum tarihi ve eşi kim soruları. Bekir Coşkun kimdir, Bekir Coşkun, 1945 yılında memur bir babanın çocuğu olarak Şanlıurfa‘da doğmuştur. Anneannesi Ümmühan adında Gümüşhaneli bir Osmanlı Ermenisi’dir. Babası Mehmet Zeki Coşkun’dur. Çocukluğu Tülmen’de geçti, İlkokula Ceylanpınar‘ında başladı, Akziyaret’te, Sogmatar’da ondan sonra Bozova’da devam etti. İlk ve ortaokulu Şanlıurfa’da okudu.

Ankara‘da Yüksek Gazetecilik Okulu’ndan mezun olduktan sonra 1974 yılında foto muhabiri olarak işe başladı. Daha sonra polis muhabirliği, parlamento muhabirliği yaptı.

Gençlik yıllarında, üniversite okurken Ankara gazinolarında kanun, ud, bağlama, keman çaldı. Zeki Müren‘e bile birkaç kez kanunu ile eşlik etti. Sonra gazeteci oldu.

1978 yılında Günaydın Gazetesi’ne geçerek “Dokuzuncu Köy” adı ile köşe yazarlığı yapmaya başladı. 1987 yılında Sabah Gazetesi’ne geçti, Onuncu Köy başlıklı köşesini yazmaya başladı, 1993 yılında da Hürriyet Gazetesi’nde geçti. 2009 yılında Hürriyet Gazetesi’nden de istifa etti.

25 Eylül 2009’te HaberTürk gazetesinde , 3 Kasım 2010 tarihinde ise Cumhuriyet gazetesinde yazmaya başladı. Bekir Coşkun ardından Sözcü gazetesine geçti ve halen bu gazetede yazmaktadırb

TRT‘de yayımlanan ‘Pako’ya Mektuplar‘ adlı dizi başta BBC olmak üzere altı AB ülkesi televizyonu tarafından satın alındı.

Hayvan sever kişiliğiyle de bilinen Bekir Coşkun; keman çalabilmektedir, bir doğa ve kaptan ehliyetli bir deniz tutkunudur. Yaz ayları Ayvalık‘ın Cunda Adası‘nda ikamet etmektedir.

Bekir Coşkun, Fransız asıllı Türk vatandaşı Andree Coşkun ile evlidir.

Yazdığı Kitapları :
2011 – Başın Öne Eğilmesin
2005 – Ben Pako
2000 – Pako’ya Mektuplar
1998 – Avukatımı istiyorum …
1990 – Dövlet

İlginizi Çekebilir

Üniversiteli İrem Er öldü

Bartın’da kız öğrenci ölü bulundu. İrem Er ölüm nedeni ne merak ediliyor. Üniversite öğrencisi İrem …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sınırsız Hosting