Ana Sayfa / İlginç / Kaza tespit e-devlet tutanağı

Kaza tespit e-devlet tutanağı

e-Devlet kaza tespit tutanağı nasıl doldurulur yolu. Kaza tespit e-devlet üzerinden doldurma yolları. Örnek e-Devlet kaza tespit tutanağı doldurma. Kaza tespit tutanağı nedir, nasıl doldurulur? e-Devlet kaza tesit tutanağı nasıl oluşturulur? E-Devlet platformu, kullanıcılarına yeni bir hizmet sunmaya hazırlanıyor. Kaza tespit tutanaklarının artık e-Devlet üzerinden oluşturulabileceği belirtildi. Bu özellik, vatandaşların işlemlerini daha hızlı ve kolay bir şekilde gerçekleştirmesini sağlayacak.

Kaza tespit tutanağı e-devlet üzerinde doldurma yolları. e-Devlet kaza tespit tutanağı hizmeti başladı. Trafik kazaları sonrasında doldurulan kaza tutanağı artık e-Devlet üzerinden doldurulabilecek. Hizmete giren “Kaza Tutanağı Oluşturma” özelliği sayesinde kazalarda kaza tutanağı formu doldurmaya gerek kalmadan telefondan hızlı şekilde kaza tutanağı formu oluşturulabilecek.
Kaza tespit tutanağı nedir, nasıl doldurulur? e-Devlet kaza tesit tutanağı nasıl oluşturulur? İşte merak edilenler…
KAZA TESPİT TUTANAĞI NEDİR, NASIL DOLDURULUR?

Trafik kaza tespit tutanağı artık e-Devlet üzerinden doldurulacak. E-Devlet’in mobil uygulaması güncellendi ve e-Devlet’e “Kaza Tutanağı” hizmeti eklendi. Bu hizmet sayesinde vatandaşlar e-Devlet’in iOS ve Android platformlarındaki mobil uygulamasını kullanarak kaza tutanağı oluşturabilecek.

Kaza tespit tutanağı nedir, nasıl doldurulur? e-Devlet kaza tesit tutanağı nasıl oluşturulur?

Bu özelliği kullanabilmek için öncelikle e-Devlet mobil uygulamasını güncellemeniz ve profilinizde iki aşamalı doğrulamayı aktif etmeniz gerekiyor.

  • E-Devlet mobil uygulamasında arama bölümüne “Kaza Tutanağı” yazarak “Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi” tarafından sunulan “Kaza Tutanağı” hizmetine tıklayın
  • “Yeni tutanak oluştur” veya “Yeni tutanağa dahil ol” seçeneklerinden birini seçin
  • Sonraki aşamada kazaya karışan aracın ruhsat bilgilerini girin
  • Kaza ekranında, ekrandaki seçenekleri kullanarak kazanın senaryosunu hazırlayın
  • Kaza fotoğraflarını dosyaya ekleyin
  • Sigorta bilgilerini girin
  • Tutanağı tamamlayıp kaydettikten sonra SBM sistemine gönderimi yapılacak

Kaza tespit tutanağı nedir, nasıl doldurulur? e-Devlet kaza tesit tutanağı nasıl oluşturulur?

SÜREÇ HIZLANACAK

Sisteme girilen tutanak bilgileri ise doğrudan Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi’ne (SBM) aktarılması söz konusu. Bilgilendirme sistemi sayesinde sigorta şirketleri kazadan direkt olarak haberdar olabilecek ve hasar tespiti ile tazminat ödemeleri kısa sürede gerçekleşecek. Sürücülerin hayatını kolaylaştıracak yeni hizmet sayesinde e-Devlet üzerinde rapor düzenleyerek takibi online yapılabilecek.

İlginizi Çekebilir

Robotun rubik küpü rekoru

Rubik Küpü en hızlı çözüm yolu artık ir robotta. Robot rubik küpünü rekor saniyede çözdü. …

Sınırsız Hosting