Ana Sayfa / Kadınca / İkinci eş bulma sitesi kapandı

İkinci eş bulma sitesi kapandı

Eş bulma ve ikinci eş bulma sitesi kapandı.  evlilikci.com kapatıldı. Türkiye’de erkekler ikinci eş bulma için o siteye üye oluyordu bu da hanımların canını çok sıkıyordu. İmam nikahlı ikinci eş bulduran sitenin kapanması erkekleri üzdü. Kendi deyimleriyle “Türkiye’nin ilk dünyanın üçüncü (İngiltere ve Endonezya’dan sonra), ikinci eş bulma sitesi” olan evlilikci.com kapatıldı.

Kadınların ilgi gösterdiği ikinci eş sitesi kapandı. İkinci koca bulmak isteyen ya da ikinci hanımı almak isteyen erkeklerin uğrak yeri olan internetteki ikinci eş buldurma sitesi kapandı. “Türkiye’nin ilk, dünyanın üçüncü (İngiltere ve Endonezya’dan sonra), ikinci eş bulma sitesine hoşgeldiniz… Tüm semavi dinlerin izin verdiği ve ülkemiz kültürüne uygun ikinci eş kurumu bazı sorunların çözümüdür; yoksulluk, yalnızlık ve fuhuş gibi… Amacımız insanımızın bu konuda en doğru tercihi yapmasına yardımcı olmaktır” diyerek tanıtımı yapılan siteye karşı tepkiler üzerine önce yargı harekete geçti. Site hakkında yapılan suç duyurusunun ardından Ankara 1. Sulh Ceza Hakimliği siteye erişim engeli getirdi.

SİTEDEN AÇIKLAMA

İnternette kadın arayan ve evlenecek kız arayanların adresleri bir bir kapanıyor. Eş buldurma siteleri tepkiler üzerine yayın hayatlarına son veriyor. Ardından site de bir açıklama yaparak yayınına son verdiğini duyurdu. Site kurucuları tarafından yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı: “Bir kaç gün önce açtığımız web sitesinin yayını BTK kararıyla engellenmiştir. Bizde derhal sitemizi askıya alarak farklı DNS lerden girilmesini engelledik. Yani karar nedeniyle sitenin yayınını tamamen kestik. Biz bu olayın bu kadar gündem olacağını tahmin dahi edemezdik. Kendi halinde sıradan insanlarız. Amacımız sadece, zaten ülkemizde yaşanan ve Anayasa Mahkemesi kararıyla suç teşkil etmediğini öğrendiğimiz ikinci evlilik olayında insanlarımızın özelikle de mağdur kadınlarımızın en doğru kararı vermesini sağlamaktı. Açıkçası kendimiz içinde ufak bir ek gelir olur diye düşündük. Zaten gördüğünüz gibi sitemizde en ucuz şekilde hazırlandı. Üzdüğümuz insanlar olduysa özür dileriz. Asla kimseyi incitmek istemedik. Ülkemizin kanunlarına sonuna kadar bağlıyız. İstemeden meşgul ettiğimiz kamuoyundan tekrardan özür dileriz.”

‘TÜRKİYE’NİN İLK, DÜNYANIN ÜÇÜNCÜ İKİNCİ EŞ BULMA SİTESİ’

Skandal sitenin girişinde yer alan “hakkımızda” kısmında kuruluş ve faaliyet alanı şöyle anlatılıyordu: “Türkiye’nin ilk dünyanın üçüncü (İngiltere ve Endonezya’dan sonra), ikinci eş bulma sitesine hoşgeldiniz… Tüm semavi dinlerin izin verdiği ve ülkemiz kültürüne uygun ikinci eş kurumu bazı sorunların çözümüdür; yoksulluk, yalnızlık ve fuhuş gibi… Amacımız insanımızın bu konuda en doğru tercihi yapmasına yardımcı olmaktır.”
Sitede ayrıca şu ifadeler yer alıyordu:

“-Eşiyle tüm münasebeti bitmesine rağmen çeşitli sebeplerle ayrılamayan beyler.
-Evlenmek istemeyen (çesitli sebeplerle) aynı zamanda günah işlemek de istemeyen hanımefendiler.
-Evlenecek biriyle karşılaşamamış hanımefendiler.
-Çaresiz bir dönem geçirip, (Allah cc korusun) fuhuş ve benzeri yollara sapabilecek hanımefendiler.”

İlginizi Çekebilir

Onur Akay darp edildi

Onur Akay’ı kim neden dövdü gündemdeki isim kim? kadir Doğulu Onur Akay’ı dövdürdü mü kim …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sınırsız Hosting