Ana Sayfa / İlginç / Merdo şarkısı hikayesi (Aşık Mahzuni Şerif)
MERDO TÜRKÜ GERÇEK HİKAYE

Merdo şarkısı hikayesi (Aşık Mahzuni Şerif)

Merdo türküsünün gerçek yaşanmış hikayesi ve Aşık Mahzuni Şerif yorumu. Merdo sözleri. Merdo kim ve ne olmuştu. En acıklı aşk türküsü ve Merdo şarkı sözleri. 

Aşık Mahzuni Şerif’ten Merdo‘yu kim dinlemez ki.  Merdo’nun acıklı bir hikayesi var. Merdo bir acı aşk türküsü. Merdo Aşık Mahzuni Şerif yorumuyla daha bir anlamlı oluyor. İşte Merdo’nun gerçek yaşanmış acıklı öyküsü. Bir kızı sev, zengin alsın seni de pusuda vursunlar.

MERDO AŞIK MERDO PUSUYA DÜŞTÜ

Merdo yıllar önce memleketin birinde yaşamış bir delikanlıdır. pınar başında gördüğü bir kıza aşık olur kız da ona tabiki. Amma velakin Merdo fakirdir, fukaradır ve de öksüzdür. bunlar gizli gizli buluşurlar. gel zaman git zaman komşu köyde yaşlı ve zengin bir adamın karısı ölmüştür ve Merdo’nun aşık olduğu kızın güzelliğini duyar ve kızı babasından istetir. aslında yaşlı adam iyi birisidir amacı kızı yatağa atmak değil bilakis kendisine yardım edecek yemeğini vs. yapacak bir eş aramaktır. neyse kızı istetir ve babası kızı bu yaşlı adama verir. Merdo çok üzülmüştür. Merdo gizli gizli her gün kızın olduğu köye gider ve uzaktan aşkını umutsuzca izler.

GİTME DEDİ DELİ MERDO’YA

Köye gidip gelirken iki köyün arasında bir köprü vardır, köprünün başında ise bir deli vardır. her gidip gelişinde bu deli Merdo’yu görür niçin gittiğini de bilir. neyse bir vakit sonra yaşlı adam kızın davranışından bi şekilde olayı anlar. kıza der ki eğer sizin birbirinizi sevdiğinizi bilseydim asla seni almazdım bu yüzden kimsenin görmeyeceği bir yerde Merdo ile görüşebilirsin ve ben öldükten sonra evlenebilirsiniz.ama sakın beni utandıracak bir şey yapmayın der. belli bir zaman kızla Merdo kimseye görünmeden buluşurlar. ama bir zaman sonra köylüler durumdan kıllanır ve yaşlı adamın aklına fitneyi sokarlar adam inanmak istemez ama içine kurt düşmüştür. baskıya dayanamayan adam yanına adamlarını ve silahını alıp Merdo’nun he rgün geçtiği köprünün başına pusuyu kurarlar. Merdo kızın yanına gitmek için köprüye doğru giderken deli, Merdo’ya karşıya geçmemesini söyler ama Merdo inanmaz inansa bile öleceğini bile bile geçer karşıya. karşıya geçtiğinde pusunun ortasına düşer nitekim Merdo’yu öldürürler.

İlginizi Çekebilir

Türkiye’nin en az oy alan partisi

Türk siyasi tarihinin en az oy alan siyasi partisi 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde ortaya …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sınırsız Hosting